Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - Plenerowy Gminny Punkt Spisowy

11 lipca 2021 r., przy okazji Wakacyjnego Koncertu organizowanego przez Centrum Kultury w Błoniu, Gminne Biuro Spisowe w Błoniu zorganizowało Plenerowy Gminny Punkt Spisowy.

Do dyspozycji naszych mieszkańców (i nie tylko) udostępnione zostały dwa stanowiska do samospisu, a pomocą służyli członkowie GBS. Osoby zainteresowane spisem mogły również dopełnić obowiązku bezpośrednio u rachmistrzów, którzy wspierali Plenerowy GPS.

Zorganizowana podczas wydarzenia loteria z nagrodami cieszyła się dużym zainteresowaniem. Osoby, które tego dnia skorzystały z punktu do samospisu wygrać mogły gadżety promocyjne przekazane przez Urząd Statystyczny w Warszawie oraz przez Urząd Miejski w Błoniu. Wśród uczestników wydarzenia dystrybuowane były materiały informacyjne zachęcające do spisu.

Plenerowy Gminny Punkt Spisowy działał przez ponad 3 godziny, w tym czasie z jego usług skorzystało 21 rodzin (co oznacza, że zostało spisanych 21 punktów adresowych, a liczba poprawnie zakończonych ankiet osobowych jest oczywiście znacząco większa).

Jednocześnie ponownie pragniemy serdecznie zaprosić naszych mieszkańców na kolejną inicjatywę spisową, która odbędzie się podczas Święta Plonów, czyli Staropolskich Dożynek, w dniu 29 sierpnia 2021 r. (niedziela) w godzinach 14.00-19.00 lub dłużej (w zależności od zainteresowania).

Zenon Reszka
    Gminny Komisarz Spisowy